ubezpieczenie za granicą
ubezpieczenie

Ubezpieczenie do Hiszpanii

# Artykuł w skrócie:
Specjalista radzi w wyborze najlepszego ubezpieczenia na wyjazd do Hiszpanii. Opisuje niedoskonałości EKUZ oraz najlepszy w jego ocenie sposób wyboru dodatkowego ubezpieczenia.

   Według statystyk dotyczących podróżowania, Hiszpania jest jednym z trzech najczęściej odwiedzanych krajów europejskich przez Polaków. Zapewne Ty także wybierasz się z wizytą do tego pełnego słońca, malowniczego kraju. Domyślam się również, że szukasz odpowiedzi na pytanie: jakie i czy w ogóle nabyć ubezpieczenie na wyjazd do Hiszpanii? Dobrze trafiłeś. Od wielu lat specjalizuję się w doradztwie ubezpieczeniowym i postanowiłem napisać ten tekst, aby podzielić się z Tobą moją wiedzą. Zapoznam Cię ze sposobem, który sprawi, że wybór i kupno odpowiedniego ubezpieczenia przestaną być dla Ciebie problemem.

ubezpieczenie Hiszpania

NFZ a ubezpieczenie turystyczne

   Jeżeli jesteś ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia, możesz zaopatrzyć się w dokument o nazwie Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ). Jest ona dowodem, że NFZ pokryje koszty niezbędnego leczenia w trakcie Twojego pobytu za granicą. Niestety są pewnie sytuacje, w których zwrot kosztów leczenia będzie trudny bądź niemożliwy do uzyskania z kartą EKUZ. Na przykład nie pokrywa ona kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego z Hiszpanii. Nie dziwi zatem fakt, że sam NFZ zachęca do nabycia dodatkowego ubezpieczenia turystycznego od nieszczęśliwych wypadków, abyś się czuł bezpiecznie podczas swojego pobytu w Hiszpanii. W jaki sposób dokonać najlepszego wyboru takiego ubezpieczenia piszę poniżej.

Gdy jedziesz do pracy w Hiszpanii

   Jeżeli wyjeżdżasz do Hiszpanii i zamierzasz na miejscu szukać pracy, możesz skorzystać z EKUZ, bądź wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Natomiast w przypadku, gdy wyjeżdżasz celem podjęcia konkretnej oferty pracy powinieneś uzyskać numer ubezpieczenia w Instituto Nacional de la Seguridad Social w Hiszpanii przed podpisaniem umowy o pracę.

Wybieramy dodatkowe ubezpieczenie do Hiszpanii

   Karta EKUZ ma pewne wady, dlatego polecam dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza gdy cenisz bezpieczeństwo. Przedstawię Tobie mój sposób na uniknięcie czasochłonnych spotkań z agentami ubezpieczeniowymi i zakup najbardziej odpowiedniego dla Ciebie ubezpieczenia na wyjazd do Hiszpanii nie wychodząc z domu. Oferta polis różnych firm jest tak szeroka i tak często się zmienia, że żaden rzetelny artykuł nie może sobie z nią poradzić. Jak zatem wybrać odpowiednie oraz tanie ubezpieczenie? Proponuję skorzystać z nowości na polskim rynku, kalkulatora ubezpieczeń turystycznych wielu firm.

   Osobiście do szybkiego porównania i zakupu ubezpieczenia używam serwisu BM. Zdobył sobie moją przychylność szeroką ofertą ubezpieczycieli i łatwą obsługą, Kupiona za jego pomocą polisa działa już od momentu zaksięgowania płatności Internetowej. W ten sposób zaoszczędzisz Twój cenny czas oraz pieniądze i wybierzesz najlepsze ubezpieczenie do Hiszpanii.