ubezpieczenie za granicą
ubezpieczenie

Ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii

# Artykuł w skrócie:
Specjalista doradza jak wybrać najlepsze ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii. Jako przeciwwagę dla nie zawsze skutecznej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego poleca dodatkowe ubezpieczenia. Opisuje również serwisy, które umożliwiają szybkie porównanie polis różnych firm oraz możliwość zakupu przez Internet, jak np. BM.pl.

   Wyjazdy do Wielkiej Brytanii nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Jeżeli znalazłeś tę stronę, zapewne wyjeżdżasz na Wyspy w celach zarobkowych, zawodowych lub turystycznych. Jako specjalista do spraw ubezpieczeń, postaram się pomóc Tobie wybrać najlepsze ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii lub w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty NFZ.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

   Narodowy Fundusz Zdrowia na nasz wniosek może wydać nam Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest ona przyznawana niezależnie, czy wyjeżdżamy z Polski tylko na wakacje, czy na pobyt tymczasowy do krajów Unii Europejskiej.
ubezpieczenie Brytania
Karta umożliwia skorzystanie z bezpłatnej lub częściowo refundowanej państwowej służby zdrowia w kraju UE, który odwiedzamy. EKUZ zapewnia dostęp do opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii na tych samych warunkach, które obowiązują Brytyjczyków. Bardzo istotną wadą EKUZ jest to, że nie pokrywa ona kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego z Wielkiej Brytanii. Niestety, są to koszty nieporównywalnie większe, niż te związane z wizytą u lekarza.

Ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii

   Jeżeli wysoko cenisz sobie komfort i bezpieczeństwo, warto abyś kupił także dodatkowe ubezpieczenie. Zachęca do tego sam Narodowy Fundusz Zdrowia. Pomocny w tym może być darmowy kalkulator 25 ofert ubezpieczeń, który udostępniam na innej stronie. Tak kupione ubezpieczenie turystyczne jest wariantem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ono kierowane nie tylko do wczasowiczów ale także do osób, które wyjeżdżają poza granice naszego kraju w celach zarobkowych bądź w delegacje służbowe. Wybierając takie ubezpieczenie sam decydujesz, jaki zakres ochrony najbardziej Tobie odpowiada i przy którym będziesz czuł się bezpiecznie.

Gdy jedziesz do pracy

   W Wielkiej Brytanii, gdy nie posiadamy EKUZ, dopiero w momencie podjęcia legalnej pracy (po rejestracji w Programie Rejestracji Pracowników i rozpoczęciu odprowadzania składek ubezpieczeniowych) możemy w pełni korzystać z usług medycznych. Jeżeli wyjeżdżamy w celach zarobkowych i dopiero na miejscu szukamy miejsca pracy, niestety nie możemy korzystać z państwowej opieki medycznej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadamy EKUZ, która gwarantuje nam dostęp do podstawowych usług opieki zdrowotnej. Ze względu na wyższy poziom bezpieczeństwa osobom wyjeżdżającym do pracy za granicę zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziemy mieli szeroki dostęp do opieki medycznej. Warto także wykupić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Jak prosto wybrać ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii?

   W związku z niedoskonałościami EKUZ, niezależnie od tego ile czasu zamierzamy spędzić na Wyspach i w jakim celu odbywamy naszą podróż warto kupić ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii. Zakup ubezpieczenia nie musi być kosztowny i czasochłonny. Aby ułatwić Tobie poszukiwania a następnie zakup właściwej polisy zdrowotnej, na rynku pojawiły się automatyczne kalkulatory ubezpieczeń. Są to proste i szybkie w obsłudze gotowe narzędzia internetowe, które w jednym miejscu skupiają aktualne oferty większości firm ubezpieczeniowych.

   Osobiście polecam serwis, który niedawno z powodzeniem testowałem ? BM.pl. Umożliwia łatwe porównanie wielu ofert ubezpieczycieli oraz szybki zakup za pomocą płatności internetowych. Z pewnością skorzystanie z porównywarki zaoszczędzi Twój czas oraz pieniądze i umożliwi dokonanie najlepszego zakupu ubezpieczenia, także do Wielkiej Brytanii.