ubezpieczenie za granicą
ubezpieczenie

Ubezpieczenie do Niemiec

# Artykuł w skrócie:
Specjalista pomaga w wyborze ubezpieczenia do Niemiec. Opisuje wady i zalety Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dodatkowego ubezpieczenia. Poleca również serwisy które umożliwiają szybkie porównanie polis różnych firm i zakup Online, jak na przykład ten.

   Opieka zdrowotna w Niemczech uchodzi w opinii ekspertów zajmujących się zagadnieniami zdrowia publicznego za jedną z najlepiej działających w Europie a nawet na świecie. Jednakże, wysoki poziom usług medycznych jest wprost proporcjonalny do wysokości kosztów leczenia i leków.
ubezpieczenie Niemcy
   Jeżeli wyjeżdżasz w celu podjęcia pracy, zamierzasz rozpocząć tam naukę lub Twój wyjazd ma charakter turystyczny, bardzo istotne jest dobre ubezpieczenie do Niemiec. Niedostateczne zabezpieczenie może stać przyczyną poważnych kłopotów finansowych w przypadku nieoczekiwanej konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Jako specjalista do spraw ubezpieczeń, postaram się pomóc Tobie wybrać najlepsze ubezpieczenie do Niemiec (zobacz kalkulator cen) lub w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty NFZ.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

   Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dokumentem wydawanym na nasz wniosek przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta upoważnia do korzystania z bezpłatnej lub częściowo refundowanej państwowej służby zdrowia w krajach Unii Europejskiej, czyli także w Niemczech. Niestety niewątpliwie poważnym mankamentem tego dokumentu jest fakt, że nie gwarantuje on zwrotu kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego z Niemiec. Niestety koszty tego rodzaju usług medycznych są jednymi z najwyższych w Europie.

Dla pracujących w Niemczech

   Gdy wyjeżdżasz do Niemiec i na miejscu rozpoczynasz poszukiwania miejsca pracy możesz korzystać z EKUZ. Jednakże ze względu na stosunkowo wąski zakres usług medycznych realizowanych w ramach tego ubezpieczenia warto, abyś wyjeżdżając do pracy za granice kraju nabył dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie od nagłych wypadków. Dzięki temu w okresie poszukiwań pracy będziesz miał zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną w szerszym wymiarze. Jeśli zamierzasz zostać w Niemczech na dłuższy okres czasu, Karta EKUZ nie jest wystarczającym zabezpieczeniem i należy ją zastąpić miejscowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Ubezpieczenie takie jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników i studentów . Z racji istnienia w Niemczech systemów państwowego oraz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego ważne jest, abyś przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju ubezpieczenia zasięgnął na miejscu gruntownej informacji na ten temat.

Dla wyjeżdżających w celach turystycznych

   Z racji braku zabezpieczenia przez EKUZ sytuacji związanych z wypadkami i ich następstwami warto, abyś na czas wyjazdu nabył ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci właściwy dostęp do pomocy medycznej w razie nieszczęśliwego wypadku. Więcej o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia piszę poniżej.

Jak wybrać ubezpieczenie do Niemiec?

   Zapewne już się zorientowałeś, że karta EKUZ ma pewne wady, dlatego zakup odpowiedniego ubezpieczenia może być niezwykle pomocny, zwłaszcza gdy cenisz bezpieczeństwo. Wiem, że czas i cena odgrywają istotną rolę przy wyborze, dlatego zachęcam do skorzystania z porównywarek ubezpieczeń. Są to proste w obsłudze i darmowe narzędzia Internetowe posiadające informacje na temat aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

   Osobiście polecam serwis, który niedawno z powodzeniem testowałem ? www.BM.pl. Umożliwia łatwe porównanie wielu ofert ubezpieczycieli oraz szybki zakup za pomocą płatności internetowych. Zaoszczędzisz Twój cenny czas oraz pieniądze i wybierzesz najlepsze ubezpieczenie do Niemiec.