ubezpieczenie za granicą
ubezpieczenie

Ubezpieczenie na ferie

# Artykuł w skrócie:
Przeczytaj jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na ferie (na narty lub na wyjazd w ciepłe kraje). Doradzamy jakie ubezpieczenia warto wybrać oraz porównujemy dostępne na rynku polisy ubezpieczeniowe za pomocą najnowszych porównywarek internetowych, np. BM.pl

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na zimowy wyjazd

   Przed wyjazdem na ferie należy zadbać przede wszystkim o ubezpieczenie medyczne i podróżne. Wybór oczywiście jest uzależniony od tego, czy jedziemy na narty (do Włoch, Austrii, Słowacji itd.) czy wolimy dogrzać nasze ciała w bardziej gorących krajach oraz od tego czy jedziemy sami czy z biurem podróży.
   Sposób w jaki można wybrać polisę i ubezpieczyciela opisałem na końcu artykułu.

Ubezpieczenia w góry lub na narty

   W tym przypadku warto zwrócić uwagę na polisy, które pokrywają koszty śnieżnych urazów. Dodatkowo warto zabezpieczyć się od innych sytuacji w zależności od potrzeb. W wypadu wyjazdu narciarskiego warto rozważyć ubezpieczenie od: następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu oraz odwołania wyjazdu (jeżeli jest organizowany przez biuro podróży).

Ubezpieczenia w ciepłe kraje

   Wyjazd w ciepłe kraje w okresie ferii zimowych wiąże się nierozłącznie z opuszczeniem terenu UE. Ma to również swoje przełożenia na koszty i warunki ubezpieczenia oraz możliwości wyboru polis (o tym niżej).

Gdy jedziemy z biurem podróży

   W przypadku podróży zorganizowanych, biura same wykupują dla nas odpowiednią, zazwyczaj grupową polisę. Należy w tym wypadku koniecznie sprawdzić na jaką kwotę jesteśmy ubezpieczeni. Niestety jest tak, że biura tną koszty i ich ubezpieczenie opiewa na niskie sumy które zwyczajnie nie wystarczą. Jeżeli chcemy być spokojni, kwota ubezpieczenia nie powinna być niższa niż 200 tys. zł. lub więcej w krajach, gdzie leczenie jest najdroższe (Włochy i Francja).

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na ferie?

   Oferta ubezpieczeń na rynku jest ogromna i bardzo często się zmienia. Jest natomiast jedno proste i nowoczesne rozwiązanie, które niedawno z powodzeniem testowałem – porównywarki ubezpieczeń.
   Dzięki takim serwisom w łatwy sposób możemy zestawić oferty różnych ubezpieczycieli oraz kupić ubezpieczenie na ferie w kilka minut. Transakcja przebiega całkowicie przez Internet dzięki płatnościom on-line. Systemy te działają zupełnie jak sklep internetowy a cała procedura trwa zaledwie klika minut.
   Szczególnie polecam wypróbowany już przeze mnie serwis BM.pl Mają bardzo szeroki wybór ubezpieczycieli a polisa działa już od momentu dokonania przelewu.

Istotne, pamiętaj!

Ubezpieczyciele nie zwrócą kosztów, jeśli szkody wynikają z faktu, że posiadacz ubezpieczenia był pod wpływem alkoholu. Warto o tym pamiętać, szczególnie dogrzewając się w ferie na stoku narciarskim :)