ubezpieczenie za granicą
ubezpieczenie

Ubezpieczenie na narty

# Artykuł w skrócie:
Wybieramy najlepsze ubezpieczenie na wyjazd na narty do krajów UE. Porównane zostają różne dostępne na rynku polisy ubezpieczeniowe za pomocą dostępnych narzędzi internetowych takich jak BM.pl

Jakie ubezpieczenie narciarskie?

   Przed wyjazdem na narty należy zadbać przede wszystkim o ubezpieczenie medyczne, które pokryje koszty śnieżnych urazów (zdrowotne). Dodatkowo warto zabezpieczyć się od innych sytuacji w zależności od potrzeb. W wypadu wyjazdu narciarskiego warto rozważyć ubezpieczenie od: następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu oraz odwołania wyjazdu (jeżeli jest organizowany przez biuro podróży).
ubezpieczenie narty

Gdy podróżujemy z biurem podróży

   W przypadku podróży zorganizowanych, biura same wykupują dla nas odpowiednią, zazwyczaj grupową polisę. Należy w tym wypadku koniecznie sprawdzić na jaką kwotę jesteśmy ubezpieczeni. Niestety jest tak, że biura tną koszty i ich ubezpieczenie opiewa na niskie sumy które zwyczajnie nie wystarczą. Jeżeli chcemy być spokojni, kwota ubezpieczenia nie powinna być niższa niż 200 tys. zł. lub więcej w krajach, gdzie leczenie jest najdroższe (Włochy i Francja).

Gdy jedziemy sami

   Przy samodzielnych wyjazdach oferta jest naprawdę szeroka ale warto nie iść na łatwiznę i wybrać najlepsze rozwiązanie. Obecnie standardem na rynku staje się ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny oferowane w zestawach, które obejmuje podstawowe elementy: koszty leczenia, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), OC (odpowiedzialność cywilna) z dołączeniem ubezpieczenia np. sprzętu narciarskiego lub deski. Jak więc zorientować się w dostępnej ofercie i wybrać najlepszą ofertę?

Porównujemy ubezpieczenia na narty

   Oferta ubezpieczeń na rynku jest tak szeroka i tak często się zmienia, że żaden rzetelny artykuł nie może sobie z nią poradzić. Jest natomiast jedno proste i nowoczesne rozwiązanie, które niedawno z powodzeniem testowałem – kalkulator ubezpieczeń turystycznych.
   Dzięki porównywarkom w łatwy sposób możemy zestawić oferty różnych ubezpieczycieli oraz kupić ubezpieczenie na narty w kilka minut dzięki płatnościom online. Systemy te działają zupełnie jak sklep internetowy. Cała procedura trwa zaledwie klika minut, nie trzeba się z nikim kontaktować, dzwonić itd.
   Szczególnie polecam wypróbowany już przeze mnie serwis BM.pl
Mają bardzo szeroki wybór ubezpieczycieli a polisa działa już od momentu dokonania przelewu.

Na co zwrócić uwagę kupując polisę?

Jak czytamy w artykule Jakie ubezpieczenie narciarskie, dobra polisa musi zawirać takie elementy jak zwrot kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej z użyciem śmigłowca oraz transport poszkodowanego do kraju. Przyjmuje się, że minimalne kwoty przeznaczone na akcję ratowniczą to 10.000 EUR a na samo leczenie 20.000 EUR.

Uwaga ważne!

   Wszystkie dostępne ubezpieczenia na wyjazd na narty wyłączają odpowiedzialność towarzystwa jeśli szkody wynikają z faktu, że posiadacz ubezpieczenia był pod wpływem alkoholu. Warto o tym pamiętać, szczególnie na stoku narciarskim.